Wyciek oleju z silnika

Będąc posiadaczem używanego samochodu musimy liczyć się wraz z rosnącym czasem eksploatacji wielu usterek. Z tych najczęstszych, jakie mogą nas spotkać są to z pewnością wycieki oleju. Jeśli mieliśmy to szczęście i wyciek jest stosunkowo świeży łatwo będzie nam zlokalizować jego źródło.
Znacznie trudniejsze zadanie nas czeka w przypadku, kiedy olej zabrudził większą powierzchnię skrzyni biegów czy silnika. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak najpierw dokładnie umyć całą jednostkę napędową czy przekładnię.
Istnieje wiele potencjalnych przyczyn wycieków, jednak najczęściej źródłem są uszkodzenia uszczelek lub pierścieni uszczelniających. Sprawę powinny więc załatwić nowe uszczelki, ale pamiętajmy, aby postarać o te dobrej jakości. Nietrwałe uszczelniacze bardzo szybko zmuszą nas do kolejnej ich wymiany. Inną przyczyna tego stanu rzeczy może być zużycie się silnika. Dzieje się tak na pewno, jeśli olej sączy się wieloma szczelinami.
Warto pamiętać o tym, że szybka lokalizacja wycieku oraz odpowiednie działania naprawcze sprzyjają mniejszym kosztom za całą naprawę. W końcu powoduje to znacznie mniejsze uszkodzenia

  • Jeśli w twoim samochodzie występuje taka awaria skontaktuj się z warsztatem z naszego portalu www.mapautoservice.eu
  • Jeżeli nie ma warsztatu jakiego szukasz z twoje okolicy w mapautoservice.eu skontaktuj się z nami postaramy się znaleźć dla Ciebie profesjonalny auto serwis który upora się z problemem
1094 Total Viev 1 Today
Close Comments

Comments are closed.