Układ chłodzenia w samochodzie

Do najczęstszych usterek zgłaszanych w czasie lata należy zagotowanie się wody w układzie chłodniczym silnika.
Jeśli w czasie pracy silnika zauważymy w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego pęcherzyki powietrza to możemy mieć problem z uszkodzoną uszczelką pod głowicą. Tego typu usterka skutkuje przedostaniem się spalin do obiegu chłodzenia. Znajdują one ujście w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego, a także i pod wlewem oleju.
W momencie zdiagnozowania problemu pod postacią podwyższonej temperatury silnika albo też wydobywającej się spod maski pary koniecznie trzeba przerwać dalszą jazdę. Nie należy jednak wyłączać silnika, ale jak najprędzej podnieść maskę i tym samym umożliwić wymianę powietrza wewnątrz komory silnika. Jeśli zauważymy jakiś wyciek z silnika należy go niezwłocznie wyłączyć. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku należy odczekać kilka minut oraz uważnie monitorować wskaźnik temperatury. W przypadku kiedy silnik nie stygnie należy go wyłączyć, a po odczekaniu aż ostygnie kolejno należy sprawdzić stan: cieczy chłodniczej, naciągi paska klinowego, a także stan termostatu. Jeśli tego rodzaju kontrola nic nie wykaże to przyczyną bulgotania czynnika chłodniczego jest prawdopodobnie zanieczyszczenie układu chłodzenia.

  • Jeśli w twoim samochodzie występuje taka awaria skontaktuj się z warsztatem z naszego portalu www.mapautoservice.eu
  • Jeżeli nie ma warsztatu jakiego szukasz z twoje okolicy w mapautoservice.eu skontaktuj się z nami postaramy się znaleźć dla Ciebie profesjonalny auto serwis który upora się z problemem
1403 Total Viev 1 Today
Close Comments

Comments are closed.