Stukanie w silniku

przewodywysokiegonapieciaJakiekolwiek stukotanie dobiegające z wnętrza silnika nigdy nie jest dobrą wróżbą dla posiadacza pojazdu mechanicznego. Jest to raczej sygnał do tego, że w niedługim okresie czasu będą nas czekały spore wydatki. Można je oczywiście zminimalizować, ale do tego jest konieczna właściwa diagnoza.
Jeśli z wnętrza silnika naszego auta dochodzi metaliczny stukot to niekoniecznie jest to oznaka awarii. W końcu absolutnie normalnymi odgłosami tego rodzaju są na przykład dźwięki podczas pracy hydraulicznych kasatorów, wtryskiwaczy, luzów zaworowych, które występują w początkowej fazie pracy silnika. Jeżeli jednak tego rodzaju stukotanie trwa znacznie dłuższy czas to może to być początkiem problemów z rozrządem. Jeszcze gorszą możliwością jest stukotanie panewki korbowodowej silnika, ponieważ wymusza to na właścicielu samochodu przymus przeprowadzenia kapitalnego remontu silnika.
Jeżeli w trakcie jazdy dobiegnie do naszych uszu gwałtownie stukotanie to należy niezwłocznie wyłączyć pracujący silnik samochodu!

  • Jeśli w twoim samochodzie występuje taka awaria skontaktuj się z warsztatem z naszego portalu www.mapautoservice.eu
  • Jeżeli nie ma warsztatu jakiego szukasz z twoje okolicy w mapautoservice.eu skontaktuj się z nami postaramy się znaleźć dla Ciebie profesjonalny auto serwis który upora się z problemem
1409 Total Viev 1 Today
Close Comments

Comments are closed.