Skaczące obroty w samochodzie

W momencie, gdy odpalamy swoje auto zamiast normalnej pracy silnika wita on nas dławiącym się dźwiękiem, a obrotomierz skacze z góry na dół to najprawdopodobniej w naszym samochodzie wystąpiło falowanie obrotów. Nie wolno tego zdarzenia bagatelizować, ponieważ wbrew wszelkim pozorom zignorowanie tych symptomów może przerodzić się w coś poważnego.
Stąd też będzie dla nas lepiej uważniej zdiagnozować to zjawisko. Często nawala w tym przypadku układ zapłonowy, elektronika albo też układ wtrysku w jednostkach wysokoprężnych. Sterujący pojazdem komputer w obliczu otrzymania nieprawidłowych danych odnośnie pracy jednostki błędnie steruje jej pracą.
Najczęstszymi objawami tego stanu rzeczy jest samoczynne wzrastanie i spadanie szybkości obrotowej silnika.
W wyniku długotrwałego falowania obrotów często obwinia się z to silniczek krokowy, lecz przyczyn może być tutaj znacznie więcej. Kolejnymi ,,winowajcami,, mogą być m.in.: zatkany filtr powietrza, błędne wskazania sondy lambda lub zanieczyszczona przepustnica, a także uszkodzony układ wtryskowy.
Z falowaniem obrotów najczęściej mają do czynienia posiadacze pojazdów wyposażonych w instalację gazową. Warto pamiętać, aby przed ewentualną wymianą powyższych elementów pojazdu, w pierwszej kolejności wypada sprawdzić szczelność układu dolotowego oraz stan kabli wysokiego napięcia.

  • Jeśli w twoim samochodzie występuje taka awaria skontaktuj się z warsztatem z naszego portalu www.mapautoservice.eu
  • Jeżeli nie ma warsztatu jakiego szukasz z twoje okolicy w mapautoservice.eu skontaktuj się z nami postaramy się znaleźć dla Ciebie profesjonalny auto serwis który upora się z problemem
1114 Total Viev 1 Today
Close Comments

Comments are closed.