Kontrolka check engine

Zapewne wielu niedoświadczonych kierowców nie wie jak postępować w przypadku zapalenia się żółtej kontrolki na desce rozdzielczej pojazdu. Kontrolka ta to check engine i przedstawia ona symbol silnika. Jej pojawienie się na pewno nie powinno nas obligować do jej zignorowania.
Wszystkie nowe samochody są wyposażone w układ samodiagnozy, której rolą jest automatyczne wykrywanie usterek. O fakcie posiadania tego układu kierujący dowiaduje się zwykle, gdy na desce rozdzielczej pojazdu zapala się kontrolka z komunikatem „check engine” lub symbolem silnika.
Nie mając możliwości odczytania jaki jest kod błędu nie mamy też sposobności jednoznacznego sprecyzowania przyczyn jej świecenia się Do tego celu niezbędne jest skorzystanie ze specjalnego skanera lub też urządzenia diagnostycznego Tego rodzaju ostrzeżenie może oznaczać w równym stopniu niewielkie usterki, które pozwalają bez większych konsekwencji na dalsze podróżowanie. Do tego rodzaju awarii zaliczyć można np. uszkodzenie układu recyrkulacji spalin lub problemy z katalizatorem.
Świecąca się kontrolka check engine może również oznaczać znacznie poważniejsze problemy, które w konsekwencji prowadzą do uszkodzenia silnika. Stąd też w przypadku pojawienia się tego komunikatu zamiast go lekceważyć należy odwiedzić swój warsztat samochodowy.

  • Jeśli w twoim samochodzie występuje taka awaria skontaktuj się z warsztatem z naszego portalu www.mapautoservice.eu
  • Jeżeli nie ma warsztatu jakiego szukasz z twoje okolicy w mapautoservice.eu skontaktuj się z nami postaramy się znaleźć dla Ciebie profesjonalny auto serwis który upora się z problemem
1340 Total Viev 1 Today
Close Comments

Comments are closed.