Jak wybrać akumulator?

Niewielu kierowców jest w stanie bez problemów wybrać akumulator do swojego auta. Wpływ na ten fakt ma nie tylko mnogość jego odmian, ale też zróżnicowane parametry techniczne pojazdów. Jakby tego było mało nasz akumulator może się zepsuć nawet z dnia na dzień i tym samym właściciel auta ma niewiele czasu na podjęcie należytej decyzji. Chcąc dokonać optymalnego wyboru w pierwszej kolejności musimy wybrać technologię w jakiej wykonany jest akumulator. Na dzień dzisiejszy w sklepach dostępne są 3 podstawowe ich rodzaje.

Akumulator z płynnym elektrolitem
To tradycyjne rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w starszych autach, które wykorzystywane są na dłuższe trasy. Kontynuacją tego rozwiązania jest technologia ECM, która jest znana wszystkim posiadaczom bogato wyposażonych pojazdów. Szczególnie dotyczy to aut mających większe zapotrzebowanie na prąd.

Akumulator AGM
Ten akumulator doskonale sprawdza się w samochodach wyposażonych w napęd hybrydowy albo też aut poddawanych wzmożonej eksploatacji.

Akumulator żelowy
Jest on oparty o żel krzemionkowy, który ma na celu zagęścić elektrolit. Z reguły wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie jest długotrwałe zasilanie. Z drugiej strony nie nadają się one na akumulatory rozruchowe i tym samym kierowcy nie mają z niego za dużo pożytku.

1360 Total Viev 1 Today
Close Comments

Comments are closed.