Filtr powietrza

Jednym z częściej wymagających serwisowania elementów eksploatacyjnych w aucie jest z pewnością filtr powietrza.
Czynnikami, które powodują zmniejszenie jego przepustowości to na pewno są ślady oleju. Za ich sprawą mamy do czynienia z znacznym wzrostem spalania oraz spadku mocy. Taki długotrwały stan może nawet doprowadzić do tego, że nasz silnik zacznie działać w trybie awaryjnym. Olej nie tylko zbiera się w obudowie filtra powietrza, ale również może to przyczynić się do wypychanie bagnetu oleju oraz wydobywanie się z niego spalin.
Tego rodzaju symptomy najczęściej są dowodem na przepalenie się uszczelki pod głowicą albo też przedmuchy z komór spalania, co jest efektem zużycia się pierścieni tłokowych. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest podwyższone ciśnienie w układzie smarowania, które wyrzuca olej przez odmę aż do obudowy filtra powietrza.
Wyeliminowanie wszelkich nieszczelności kończymy zamocowaniem nowego filtru, który trzeba dociskając odpowiednio jego uszczelki. Po założeniu obudowy można już jeździć, ale warto pilnować kolejnego terminu wymiany filtra czym wyeliminujemy skutecznie tego rodzaju usterki.

  • Jeśli w twoim samochodzie występuje taka awaria skontaktuj się z warsztatem z naszego portalu www.mapautoservice.eu
  • Jeżeli nie ma warsztatu jakiego szukasz z twoje okolicy w mapautoservice.eu skontaktuj się z nami postaramy się znaleźć dla Ciebie profesjonalny auto serwis który upora się z problemem
1251 Total Viev 1 Today
Close Comments

Comments are closed.