Dymienie z rury wydechowej

Dymienie z rury wydechowej to częsty prognostyk kłopotów z pojazdem. Kopcenie się z rury wydechowej może przybierać najróżniejsze barwy począwszy od niebieskiej i białej, ale również i czarnej. Obserwując we wstecznym lusterku ciągnące się kłęby takiego dymu niemal na pewno z samochodem jest coś nie tak.
Obserwując dym o barwie niebieskiej możemy spodziewać się nagłego ubytku oleju. Niezwykle obfite, szaroniebieskie dymy wydostające się z rury wydechowej nierozłącznie wiążą się ze spalaniem oleju. Przyczyną tego stanu rzeczy są z reguły coraz mniej hermetyczne uszczelniacze zaworowe, pierścienie tłokowe albo też zepsuta uszczelka pod głowicą.
W momencie zdiagnozowania czarnego dymu możemy mieć nadzieje że jest to spadek mocy silnika. Tego rodzaju dymienie w turbodieslach w trakcie gwałtownego wzrostu prędkości jazdy nie jest powodem do niepokoju. Jednak w przypadku nasilania się tego rodzaju symptomów możemy mieć do czynienia z wyeksploatowaniem się turbiny. Inne możliwe warianty to: awaria sondy lambda, wtryskiwaczy lub nieprawidłowa praca zaworu EGR.

  • Jeśli w twoim samochodzie występuje taka awaria skontaktuj się z warsztatem z naszego portalu www.mapautoservice.eu
  • Jeżeli nie ma warsztatu jakiego szukasz z twoje okolicy w mapautoservice.eu skontaktuj się z nami postaramy się znaleźć dla Ciebie profesjonalny auto serwis który upora się z problemem
1275 Total Viev 1 Today
Close Comments

Comments are closed.